Miután a Mercedes németországi üzemeiben már eddig is jelentős mennyiségben készítettek különböző gyártósori berendezéseket, jó esély van arra, hogy az új kecskeméti üzem felszerelésében is részt vehet az osztrák Femat GmbH magyar cége - erősítette meg lapunk információit Takács László, a csesztregi székhelyű Femat Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. Ha a társaság számára kedvező döntés születik, a hazai Mercedes teljes belsőjének szállító rendszere Csesztregen készülhet. Már azt is tudni lehet, hogy a prototípust áprilisban kell bemutatni. Takács hozzátette, a Volkswagennel a közelmúltban állapodtak meg egy hasonló gyártási programról. Az anyacég segítségével az elmúlt években több száz millió forintos, elsősorban technológiai és technikai fejlesztést végrehajtó Femat Hungária az itteni történetének legjobb évét zárta.
