BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kettős vezetés került az MTV élére

2009. december 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Cégvezetőt nevezett ki a Magyar Televízió ügyvezető alelnöke mellé az intézményt felügyelő kuratórium elnöksége - értesült az MTI. A tavaly március óta elnök nélkül működő intézményt irányító Medveczky Balázs ügyvezető alelnök gazdasági és pénzügyi döntései csak Bednárik Imre hírigazgató ellenjegyzésével érvényesek ezután. A kuratórium elnökségének ellenzéki delegáltjai a cégvezető-választás törvényességének vizsgálatát kérik a Magyar Televízió Közalapítvány Ellenőrző Testületétől. Balogh László elnökhelyettes szerint a "médiakoalíció" a döntés előtt semmilyen érdemi kérdésre nem adott választ az ügyben. A zárt ülésen kiderült számukra, hogy e döntés nélkül "nem kap pénzt az MTV" - tette hozzá. Az MTI-vel több résztvevő is azt közölte: az MDF, az MSZP és az SZDSZ tíz delegáltja szavazta meg a cégvezető kinevezését, míg a Fidesz és a KDNP által a testületbe jelölt öt tag ellene voksolt.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet