BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kihasználta a válságot a Síküveg

2009. december 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zöldmezős beruházással új gyártóbázist épít a győri ipari parkban a Síküveg Kereskedelmi és Feldolgozó Kft. - erősítette meg lapunk információit Csiszka Zsolt ügyvezető igazgató. A több mint 250 milliós fejlesztést saját erőből és vissza nem térítendő pályázati forrásokból valósítják meg. Az építkezés a jövő év elején kezdődik, s azt szeretnék, ha az üzem az év második felében már teljes kapacitással működne. A program megvalósításával párhuzamosan három ütemben létszámbővítésre is sor kerülhet. Csiszka hozzátette, az üzemet a legkorszerűbb gyártó berendezésekkel szerelik fel. A még 2000-ben alapított társaságnál azért döntöttek az új telephely felépítése mellett, mert rendelésállományuk az utóbbi időben jelentősen nőtt s a feladatoknak a régi telephelyen már egyre nehezebben tudnak megfelelni.

Az ügyvezető igazgató kifejtette, a válság óta további mintegy 30-40 százalékkal tudták bővíteni a termelést s a hazaiakon kívül immár osztrák és szlovák vevőik is vannak. Elsősorban a tönkrement nagyobb cégek helyére sikerült betörniük. Bár döntően építőipari társaságokat szolgálnak ki, kintlévőségük szinte egyáltalán nincs, mert bizonytalan pénzügyi hátterű vállalkozásokat már jó ideje nem szolgálnak ki. Az új üzem további jelentős kapacitásbővítést és piaci terjeszkedést is lehetővé tesz majd a Síküveg Kft. számára.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet