BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vizsgálják a T-Mobile pénteki leállását

2009. december 7. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) vizsgálatot indít a T-Mobile magyarországi hálózatának pénteki üzemzavara kapcsán - jelentette be Pataki Dániel, a hatóság elnöke. Az NHH részletes jelentést kért a szolgáltatótól a hálózati hibáról, s az eljárás során elsősorban arra keres majd választ, hogy milyen mértékben vált elérhetetlenné a mobilszolgáltatás, ennek eredménye alapján pedig már látható lesz, hogy a törvényi szabályozás mely pontjai vonatkoznak a konkrét helyzetre. A vizsgálat ad majd választ arra, hogy a Magyar Telekom Nyrt. mobilhálózatában történt fennakadások után a szolgáltatónak van-e kötbérfizetési kötelezettsége. A T-Mobile tíz perc ingyenbeszélgetéssel kívánja kompenzálni az előfizetőit. A hatóság egyben megvizsgálja azt is, hogy a cég szabályozása megfelel-e a törvényi előírásoknak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet