BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Létszámot bővít a Flextronics

2009. november 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A folyamatosan növekvő megrendelések, illetve egy a közelmúltban piacra került új termék miatt 900 dolgozóval növeli a dolgozók számát zalaegerszegi gyárában a Flextronics Ltd. tulajdonában lévő Flextronics International Kft. Az üzemben - hónapokig tartó előkészítés után - októbertől elsősorban új generációs okos telefonokat is gyártanak, amelyeket Nyugat-Európába exportálnak.
A megrendelések teljesítése érdekében nemcsak jelentős létszámbővítésre, hanem a folyamatos munkarend bevezetésére is szükség volt. Az új dolgozók zömét kölcsönzött munkaerőként foglalkoztatják majd, de az állandó dolgozók számát is növelik. Hetényi Márk, a társaság pénzügyi igazgatója a Zalai Hírlapnak nyilatkozva elmondta: a térségbeli munkaügyi központokkal együttműködve mintegy 1400 állástalant hívtak be a felvételi teszt megírására. Közülük csupán 249-en jelentek meg, ám mint kiderült, ezek jelentős része sem kíván a cégnél dolgozni, hiszen a kérdésekre sem válaszoltak. A létszám feltöltése tehát nem lesz egyszerű feladat. A nyár eleji 3900 fős létszámmal szemben a Flextronics három zalaegerszegi üzemében jelenleg már több mint 4900-an dolgoznak, míg a teljes hazai állomány eléri a 6500 főt. (A világ egyik legnagyobb szerződéses gyártója idehaza Zalaegerszegen kívül Sárváron, Tabon és Nyíregyházán is működtet üzemet.)
Hetényi közölte: a korábbi évekkel ellentétben az idén a karácsonyi ünnepek után sem várható létszámcsökkentés, hiszen a rendelésállomány a jövő év közepéig biztosított. A Napi információja szerint a termelés felfutásával párhuzamosan a Flextronics ismét jelentős volumenű feladatokat ad a hazai beszállítóknak, többek között a csomagolóanyag-gyártóknak is.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet