BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos veszteség a tejtermelőknél

2009. november 26. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a Kossuth téri tüntetés óta folynak az egyeztetések a Tej Terméktanács demonstrációs bizottságának tagjai, valamint az érintett kereskedők és az agrártárca képviselői között, egyelőre nincs előrelépés. Ezért előfordulhat, hogy eredménytelen tárgyalás esetén újabb demonstrációkat szerveznek a tejtermelők - mondta Istvánfalvi Miklós, a Tej Terméktanács demonstrációs bizottságának vezetője a terméktanács évzáró sajtótájékoztatóján. Az újabb tiltakozásokról december elején az egyeztetések függvényében döntenek az érintettek. Állításuk szerint a mostani felvásárlási árak - literenként 55-65 forint - még mindig nem fedezik az önköltségüket. Noha az Agrárgazdasági Kutató Intézet adatai szerint a felvásárlási árak októberben már felfelé indultak, ez még mindig jelentősen elmarad a tavalyi ártól. Továbbra is probléma, hogy az ágazatban képződő haszon most szinte teljes egészében a kereskedőknél realizálódik - mondta Kovács László, a Tej Terméktanács elnöke. A feldolgozók már egy átlag 3 százalékos árbevétel-arányos nyereséggel is elégedettek lennének - tette hozzá, és megjegyezte: a felvásárlási árak esése miatt idén a tejtermelők vesztesége eléri a 10 milliárd forintot.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet