BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredményesen zárja az évet a Magyar Cukor

2009. november 26. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén már kihasználja teljes, 105 ezer tonnás kvótáját az utolsó megmaradt hazai cukorgyártó, az osztrák Agrana-csoport tulajdonában lévő Magyar Cukor Zrt. Ez azt jelenti, hogy a január elejéig tartó feldolgozási kampányidőszakban a tavalyi mennyiség másfélszeresét, mintegy 730 ezer tonna cukorrépát dolgozunk fel - mondta Fischer Béla, a cég elnök-vezérigazgatója. Ez a teljes hazai fogyasztás harmadát fedezi, azonban a cég további mintegy 50 ezer tonna cukrot importál - elsősorban a Balkánról és az unióból -, így a magyar kereslet felét elégíti ki. A társaság a mostani cukorgazdasági évben a tavalyihoz hasonló, 25-30 milliárd forint árbevétel elérését tervezi. Idén nemcsak a mennyiséggel, de a logisztikai problémákkal is meg kellett küzdeni: a mintegy 13 ezer hektárról felvásárolt mennyiséget az ország legkülönbözőbb pontjairól, köztük a korábbi cukorgyárak termőterületeiről szállították Kaposvárra. Bár a termésátlagok elmaradtak a várttól, a minőséggel és a cukortartalommal nem volt probléma, így kevesebb terményből is elő tudják állítani a 105 ezer tonnányi cukrot. Már megkezdtük a termelőkkel a jövő évvel kapcsolatos egyeztetéseket, de a szerződéseket csak a jogszabályoknak megfelelően lehet megkötni, ezért elengedhetetlen, hogy az agrártárca mielőbb rendezze a termelés szabályozásának jogi kereteit - utalt az SPS bevezetésének várható elmaradására Fischer Béla.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet