A Teva Gyógyszergyár Zrt. ötmilliárd forintos beruházással hozta létre új, úgynevezett magas fokon zárt üzemét, ahol különleges biztonsági körülmények között a generikus gyógyszerek kutatását, fejlesztését és gyártását végzik majd. A mintegy félmilliárd forintos uniós támogatással megvalósult beruházásért a magyarországi Teva mellett a cég indiai, kínai, izraeli és csehországi üzemei versenyeztek - mondta Hegedűs Lajos vezérigazgató. A termékeinek mintegy 80 százalékát exportra gyártó debreceni társaság idei árbevétele a tavalyihoz hasonlóan 100 milliárd forint körül alakul majd. A cég évi 8 milliárd darabos tabletta- és kapszulagyártási kapacitását kétmilliárddal növeli meg az új termelőegység, a Teva tervei szerint Debrecenben a termelést néhány éven belül 20 milliárdra futtatják fel. A vállalkozás növekedési tervei összhangban állnak az anyavállalat stratégiájával: a Teva ugyanis globális gyógyszergyártását 2012-re a jelenlegi 40 milliárdról 90-100 milliárd darabra növelné, ennek ötöde pedig Debrecenben készül majd. A gyártó azt tervezi, hogy a bővítés nyomán összbevétele a duplájára, a mostani 10 milliárdról 20 milliárd dollárra emelkedik.
