BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brnói befutó Szegeden

2009. november 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három hazai cég előtt a brnói székhelyű OHL ZS. a.s. vezette Szeged Villamos2 konzorcium nyerte azt a tendert, amelyet a helyi 2-es villamos vonalának megépítésére írt ki a helyi önkormányzat tulajdonában lévő Szeged Pólus Nonprofit Kft. A munkákra két fővárosi és egy kecskeméti cég is pályázott. A győztes pályázó 2,1 milliárdos ajánlatában vállalta, hogy a jövő év közepéig 3040 méter hosszú vágányhálózatot, illetve felsővezeték-rendszert épít a Rókus körúton, valamint a Csongrádi és a Kossuth Lajos sugárút között úgy, hogy a pálya több mint 80 százaléka füvesített lesz - írta a Délmagyarország. A pálya vonalán a kivitelező feladata lesz a közműhálózat, illetve a közvilágítás rekonstrukciója, megállók építése, valamint 13 ezer négyzetméternyi út, járda, illetve kerékpárút létesítése. Az új villamospálya megépítése része annak az összesen 29 milliárd forintos közlekedésfejlesztési beruházásnak, amely a Pólus program keretében, 80 százalékos uniós támogatással valósul meg.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet