BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A felszámolás után talpra állt a Pápai Hús

2009. november 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a beruházások volumenéről végleges döntés még nem született, az már biztos, hogy jövőre újabb fejlesztési program megvalósításába kezd a Pápai Hús 1913 Kft. - erősítette meg lapunk információit Kiss Zoltánné gazdasági igazgató. Elsősorban hatékonyságjavító technikai és technológiai programok megvalósítását tervezik, de a csomagolástechnika színvonalának javítására is költenek. Mindemellett a programban szerepel az idén jól vizsgázó saját tulajdonú üzlethálózat további bővítése, egy eredményesen működő márkabolthálózat kiépítése és a termékfejlesztés is. Kiss Zoltánné szerint az egy éve még felszámolás alatt lévő társaságnak a gazdasági válság ellenére, többek között a prémium termékeknek köszönhetően sikerült a hazai és külföldi piacokon is megkapaszkodnia. A legfrissebb prognózisok szerint idén eredményes gazdálkodás mellett elérhető a 18 milliárd forint nettó árbevétel, amiben néhány hónapja még senki sem bízott.
A Carnex-csoporthoz tartozó, a hitelezőkkel szemben több mint 5 milliárdos adósságot felhalmozó cég 2006 decemberében került felszámolás alá. Több eredménytelen pályázati forduló után a felszámolást végző Vectigalis Zrt.-nek végül a múlt év nyarán sikerült megállapodnia az értékesítésről a Pápai Hús 1913 Kft.-vel. A társaságot a helyi önkormányzat tulajdonában lévő Pápai Vízmű Zrt., a sertéstenyésztő cégeket és magánszemélyeket tömörítő Nyugat-Agro Kft., valamint nyolc, korábban is az üzemben dolgozó vezető hozta létre.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet