BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán megduplázza majd a hiányt?

2009. november 10. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Orbán Viktor Fidesz-elnök szerint az államháztartás jövő évi 3,8 százalékos hiánycélja csak papíron jöhet ki, úgy, hogy az állami vállalatoknál, a Magyar Nemzeti Banknál, illetve számos más területen felhalmozódó és csak később jelentkező hiányadatokat elhallgatják - nyilatkozta az ellenéki pártvezér az Echo Televíziónak. Az ellenzék reálisan 7,5 százalékos hiánnyal számol a költségvetésben - tette hozzá. Orbán nem részletezte, de egyre inkább egyértelmű, hogy a régi rossz szokások szerint kormányváltás után sor kerül az állami (MÁV) és önkormányzati cégek (BKV) konszolidációjára. Ugyanakkor az MNB 2010-ben még nem szorul tőkeemelésre, ám 2011-ben már igen a magas devizaadósságon keletkező kamat és árfolyamveszteség miatt. Ugyanakkor még az állami cégek konszolidációjával sem magyarázható a tervezett 3,8 és az Orbán által jósolt 7,5 százalék közötti mintegy ezermilliárd forintos különbség.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet