BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre kezdik építeni a PannonPower bioerőművét Pécsett

2009. november 10. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban tervezettnél mintegy hárommilliárd forinttal többe, jelenlegi árakon számolva 20 milliárd forintba kerül majd a francia Dalkia cégcsoport tulajdonában lévő PannonPower Holding Zrt. új, 35 megawattos pécsi biomassza-erőművi blokkja, amelynek kivitelezése várhatóan jövőre kezdődik el - mondta el Bozzay Péter, a társaság kommunikációs vezetője. Az új, a tervek szerint 2012-re elkészülő blokkot fa-, illetve faapríték helyett úgynevezett energianövényekkel fűtik majd.
Az alapanyag-ellátás biztosítása érdekében a társaság idén már mintegy 640 hektáros területen kezdte el az energianyár- és az energianád-termelést. (A két növény fűtőértéke nagyjából a gyengébb minőségű szénével azonos.) A program megvalósítására hektáronként több mint félmillió forintot költöttek. Az új biomasszablokk fűtőanyag-szükségletét a régió három megyéjében termeltetik meg. A társaság már korábban megállapodott a pécsi önkormányzattal arról, hogy a blokk elkészülte után a város több mint 30 ezer lakását is zöldenergiával fűtik majd. Bozzay hozzátette, bár végleges döntés az ügyben még nem született, a Dalkia tervei között egy újabb biomasszablokk felépítése is szerepel. Az akkor még az amerikai Crossroads Capital többségi tulajdonában lévő PannonPower egy széntüzelésű kazán átalakításával 2004-ben helyezte üzembe a kelet-közép-európai térség legnagyobb biomassza-tüzelésű, közel 50 megawatt teljesítményű erőművi blokkját. A beruházás akkor mintegy 8 milliárd forintba került. Az idehaza 1992-óta jelen lévő francia Dalkia magyar cége, a Dalkia Energia Zrt. 2007 februárjában szerezett 99,94 százalékos tulajdonrészt a PannonPower Zrt.-ben.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet