BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Polgári per indul a sukorói ügyben

2009. november 9. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jogi lépések lehetőségét vizsgálja a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt., miután nem tudott megállapodni Joav Blum befektetővel a sukorói ingatlancsere ügyében. Oszkó Péter pénzügyminiszter még október elején szólította fel a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) elnökét, hogy tegyen lépéseket az eredeti állapot helyreállítására, amelyre a vagyonkezelő immár csak a polgári peres eljárás indításával lát lehetőséget. Az MNV július végén kötött szerződést az állami tulajdonban lévő sukorói ingatlan és a Joav Blum tulajdonában lévő albertirsai és pilisi ingatlanok cseréjéről, ám a Központi Nyomozó Főügyészség vizsgálata során készült ingatlan-szakértői értékbecslés a korábbi jelentéshez képest tetemes értékkülönbözetet állapított meg. Bár az MNV Zrt. már szakmai vitát is kezdeményezett az ingatlancsere-ügylet kapcsán eddig elkészült három értékbecslésről, a főügyészség hozzájárulása híján a vagyonkezelő a bíróságon próbál érvényt szerezni álláspontjának.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet