Szalai Annamária, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) tagja írta alá a két országos kereskedelmi rádiós frekvencia győztese, az FM1 konzorcium és az Advenio Zrt. műsorszolgáltatási szerződését. Majtényi László, a testület november végéig hivatalban lévő, de már lemondott elnöke már korábban közölte, hogy nem írja alá a szerződéseket. Tegnap közreadott különvéleményében kifejtette, hogy a testület mindkét jogosultság tekintetében visszautasította a Zene Rádió Zrt. pályázatát, ugyanakkor nem fogadta el azt a határozati javaslatot, amely ugyanezen indokkal az FM1 konzorcium ajánlatának visszautasítását indítványozta. Majtényi a végül nyertesként kihirdetett pályázók kizárását javasolta a végső döntést megelőzően is, szerdai közleményében pedig kijelentette, hogy az ORTT döntései súlyosan sértik a médiatörvény, az általános pályázati feltételek és a pályázati felhívás rendelkezéseit. Mint ismert, mind a Sláger, mind a Danubius Rádiót üzemeltető társaság bírósághoz fordult, s vélhetően így tesz a pályázatból már korábban kizárt Zene Rádió Országos Kereskedőház Zrt. is.
