BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piacra került a Zöldfok negyede

2009. november 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Még az idén új többségi tulajdonosa lehet az ország egyik legnagyobb, immár 104 dél-balatoni települést kiszolgáló hulladékgazdálkodási vállalkozásának, a siófoki Zöldfok Településgazdálkodási és Kommunális Zrt.-nek. A cégben jelenleg 50,9 százalékos részvénycsomaggal rendelkező önkormányzat a közelmúltban döntött, hogy a társaság 25 százalékos tulajdonrészét egy meghívásos pályázat keretében, 1 milliárd forintos irányáron értékesíti. Nagy István, a siófoki önkormányzat sajtóreferense nem cáfolta lapunknak azt az értesülését, amely szerint - bár a hosszú évek óta eredményesen működő társaság negyedéért egyre nagyobb a harc - a befutó a Zöldfokban már 44,8 százalékos tulajdonrésszel rendelkező AVE Magyarország Kft. lehet. (A felső-ausztriai önkormányzatok által létrehozott cég 2006-ban, 760 millió forintért vásárolta be magát a Zöldfok Zrt.-be.)
A sajtóreferens szerint a város nem a bevétel növelése érdekében dobta piacra a részvénycsomagot, hanem ezért, hogy a társaság további dinamikus fejlesztése biztosítva legyen. A Napi úgy tudja, az AVE a további beruházások megvalósításának feltételéül szabta, hogy többségi tulajdonos legyen a társaságban. Mindez most azért is különösen fontos, mert befejezéséhez közeledik az a három megye 204 települését és több mint 370 ezer lakosát érintő, összesen 13 milliárd forint értékű hulladékgazdálkodási program, amelynek keretében korszerű lerakók épültek az egész térségben.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet