Még az idén új többségi tulajdonosa lehet az ország egyik legnagyobb, immár 104 dél-balatoni települést kiszolgáló hulladékgazdálkodási vállalkozásának, a siófoki Zöldfok Településgazdálkodási és Kommunális Zrt.-nek. A cégben jelenleg 50,9 százalékos részvénycsomaggal rendelkező önkormányzat a közelmúltban döntött, hogy a társaság 25 százalékos tulajdonrészét egy meghívásos pályázat keretében, 1 milliárd forintos irányáron értékesíti. Nagy István, a siófoki önkormányzat sajtóreferense nem cáfolta lapunknak azt az értesülését, amely szerint - bár a hosszú évek óta eredményesen működő társaság negyedéért egyre nagyobb a harc - a befutó a Zöldfokban már 44,8 százalékos tulajdonrésszel rendelkező AVE Magyarország Kft. lehet. (A felső-ausztriai önkormányzatok által létrehozott cég 2006-ban, 760 millió forintért vásárolta be magát a Zöldfok Zrt.-be.)
A sajtóreferens szerint a város nem a bevétel növelése érdekében dobta piacra a részvénycsomagot, hanem ezért, hogy a társaság további dinamikus fejlesztése biztosítva legyen. A Napi úgy tudja, az AVE a további beruházások megvalósításának feltételéül szabta, hogy többségi tulajdonos legyen a társaságban. Mindez most azért is különösen fontos, mert befejezéséhez közeledik az a három megye 204 települését és több mint 370 ezer lakosát érintő, összesen 13 milliárd forint értékű hulladékgazdálkodási program, amelynek keretében korszerű lerakók épültek az egész térségben.
