A magyar kormány előzetes megállapodást kötött a Vnyesekonombankkal (VEB) arról, hogy megvásárolja az oroszországi banknak a Malévban birtokolt 49 százalékos tulajdona egy részét. A VEB eddig mintegy százmillió eurót költött a Malévra, a bank több változatról is tárgyal a kormánnyal. A Kommerszant című orosz lap értesülései szerint egy részvénykibocsátás során a Malév költségvetéssel szembeni adósságainak egy részét, valamint a privatizáció során vállalt, de nem teljesített kötelezettségeket részvénycsomaggá alakítják, s ezzel Költő Magdolna és a VEB tulajdonrésze kisebbségivé zsugorodik. Szakértők rámutattak: jelenleg a Malév 49 százaléka gyakorlatilag nem ér semmit, viszont a tranzakciót követően az adósságoktól megtisztított légitársaság kisebbségi csomagját már reális áron értékesíthetik.
