BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Malév-tulajdonos lesz az állam

2009. november 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kormány előzetes megállapodást kötött a Vnyesekonombankkal (VEB) arról, hogy megvásárolja az oroszországi banknak a Malévban birtokolt 49 százalékos tulajdona egy részét. A VEB eddig mintegy százmillió eurót költött a Malévra, a bank több változatról is tárgyal a kormánnyal. A Kommerszant című orosz lap értesülései szerint egy részvénykibocsátás során a Malév költségvetéssel szembeni adósságainak egy részét, valamint a privatizáció során vállalt, de nem teljesített kötelezettségeket részvénycsomaggá alakítják, s ezzel Költő Magdolna és a VEB tulajdonrésze kisebbségivé zsugorodik. Szakértők rámutattak: jelenleg a Malév 49 százaléka gyakorlatilag nem ér semmit, viszont a tranzakciót követően az adósságoktól megtisztított légitársaság kisebbségi csomagját már reális áron értékesíthetik.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet