A General Electric Hungary Zrt. (GE) számára az év elején meghirdetett központi, a "Munkahelyek megőrzéséért" elnevezésű programból többszöri összeg- és felhasználásiidő-módosítást követően végül 654 millió forint támogatást hagyott jóvá a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal (FSZH) - áll a Szociális és Munkaügyi Minisztérium közleményében. Ezt az összeget a GE három hónapra és újabb három hónapos továbbfoglalkoztatási kötelezettség mellett 7784 főt érintően, 8471 dolgozó megtartása mellett kapta meg. A pénzből a négynaposra csökkentett munkahét ötödik napi munkabérét fizették ki a dolgozóknak. A támogatási szerződést 2009. április 5. és október 4. közötti időszakra kötötte az FSZH az amerikai céggel, amely végül eleget tett a vállalásainak, majd október végén jelezte a kormánynak és a munkavállalói érdekképviseleteknek a fényforrásüzletággal kapcsolatos átszervezési terveit. Az SZMM szerint eddig a megítélt támogatásból mindössze 186,6 millió forintot utaltak át, a fennmaradó részt még nem használták fel. A kormány szerint a felvett pénzt nem kell visszaadnia a GE-nek, mert a mostani elbocsátásoknak nincs közük a korábbi pályázathoz - mondta Szollár Domokos kormányszóvivő. A cég folytatja az egyeztetéseket az elbocsátásokról.
