Tovább növelte tulajdonrészét a Balatoni Hajózási (BH) Zrt.-ben a siófoki önkormányzat. Nagy István, a városháza sajtóreferense elmondta, a közelmúltban a balatonalmádi helyhatóságtól 113,5 millió forintért 4315 darab részvényt vásároltak, s ezzel Siófoknak már 32,14 százalékos tulajdonrésze van a társaságban. A városnak továbbra is az a célja, hogy egyre nagyobb befolyással bírjon a számára stratégiailag is fontos cégben. A BH még állami tulajdonban lévő 49 százalékos részvénycsomagja 2008 tavaszán ingyenes vagyonátadással került 22, közforgalmú kikötővel rendelkező tóparti önkormányzat tulajdonába. A helyhatóságoknak ugyanakkor vállalniuk kellett, hogy négy év alatt összesen 2 milliárdos tőkeemelést hajtanak végre a turisztikai szempontból is rendkívül fontos cégnél. Több önkormányzat már a tavalyi, összesen 576 milliós fejlesztési kötelezettségnek sem tudott eleget tenni, ezért például Fonyód 40, Balatonvilágos pedig 3 millió értékű papírt adott el Siófoknak. A Napi úgy tudja, hogy az egyre jelentősebb finanszírozási gondokkal küzdő, elsősorban kisebb balatoni önkormányzatok közül jó néhányan készülnek részvényértékesítésre, nem kizárt, hogy Siófok rövidesen többségi tulajdonos lesz. A vagyonátadási szerződés szerint a tulajdonos önkormányzatok húsz évig csak egymásnak adhatják el a BH-részvényeket, utána viszont a szabadpiacon is értékesíthetik.
