Szeptemberben tovább nőtt a költségvetési intézmények tartozása, a hónap végén 21,3 milliárd forint volt - derül ki a Magyar Államkincstár adataiból. A 21,3 milliárd forintos adósság zöme a külső szállítókkal szemben állt fenn.
Az államkincstár adatai szerint az összes adósság 42 százaléka (8,8 milliárd forint) az Oktatási és Kulturális Minisztérium fejezethez tartozó intézményeknél halmozódott fel, ezen belül nagyrészt az orvos-egészségügyi centrummal rendelkező egyetemeknél. A Pécsi Tudományegyetemen továbbra is kincstári biztos működik, ahol hónapok óta komoly tartozásállománnyal küszködnek. A legutóbbi adatok szerint ez eléri a 3,5 milliárd forintot. Hasonlóan biztost rendeltek ki az Állami Egészségügyi Központba és a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalába, amely az államigazgatás egyik legnagyobb költségvetésű szervezetének számít a 16 milliárd forintos éves költségvetésével.
A kincstári adatok szerint új adósként jelent meg a Magyar Állami Operaház, ahol szeptember végén a kifizetetlen számlák értéke 246 millió forint volt, ebből 100 millió harminc napon túli tartozás, és szintén kizárólag a beszállítóknak nem fizet az Opera, az állam felé nem halmozott fel eddig tartozást - ami nem is egyszerű a központi finanszírozás miatt.
