Egyórás figyelmeztető sztrájkot tartottak tegnap a Ganz Röchler Kft. kiskunfélegyházi gyárának dolgozói, a 335 alkalmazott 70 százaléka vett részt a munkabeszüntetésben - közölte Csonka István, a gyár munkavállalóinak képviselője. Az MTI-Eco híre szerint a sztrájkhoz az vezetett, hogy a dolgozók két hónapja nem kapták meg a bérüket, bérelőleget utoljára augusztusban fizetett a társaság. Csonka István elmondta: kedden munkásgyűlést tartott a gyár vezérigazgatója, ahol tájékoztatást adott a helyzetről és a bankokkal, valamint a kormányzat képviselőivel folyó tárgyalásokról. Orovecz József, a Vasas Szakszervezet dél-alföldi regionális elnöke szerint a munkabeszüntetés jogszerű volt, ugyanakkor egy hosszan tartó sztrájk elrettentené a megrendelőket, így nem vezetne célhoz. Az elnök reményei szerint a kormányzati és banki ígéretekkel alátámasztott, 3,5 milliárd forintos forgóeszközhitel oldhatja meg hamarosan a gyár helyzetét.
