A dm drogerie markt magyarországi érdekeltségének forgalma a 2008-2009-es gazdasági évben 5,46 százalékkal nőtt és elérte a 63,7 milliárd forintot - közölte Wolfgang Strasser, a dm Kft. ügyvezető igazgatója. Magyarországon csütörtökön nyílik meg a dm 251. üzlete, Győrben. Magyarország a dm-boltok számát tekintve Németország és Ausztria után harmadik a sorban - tette hozzá. Józsa Mariann beszerzési és marketingvezető elmondta: Magyarországon az utóbbi időszakban az üzletek fejlesztése állt a középpontban, erre összesen mintegy hárommilliárd forintot költöttek. Ennél többet, de 10 milliárd forintnál kevesebbet fordítanak majd az érdi logisztikai park területén felépülő raktárbázisra, amely várhatóan jövő szeptemberre készül el - tette hozzá Józsa Mariann. A dm konszern globálisan a szeptember 30-ával zárult gazdasági évben először lépte át az ötmilliárd eurós forgalmat, ami csoportszinten 11,6 százalékos növekedést jelent - számolt be az MTI-Eco.
