Tegnap a balogunyomi vasútállomáson hivatalosan is elkezdődött a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Zrt. (GYSEV) által üzemeltetett, Sopront Szombathelyen át Szentgotthárddal összekötő Nyugat-Pannon Vasút mintegy 50 milliárd forint értékű rekonstrukciós programja. Székely Csaba vezérigazgató a Napinak elmondta: a várhatóan 2011 első félévében befejeződő beruházás 85 százalékos uniós támogatással valósul meg. A többit a tulajdonosok tőkeemelés révén teremtik elő. A magyar állam 3,7 milliárd forinttal már hozzájárult a mintegy 116 kilométer hosszú vasútvonal korszerűsítéséhez. A megállapodás értelmében tőkét emel az osztrák állam is, ám ez még nem történt meg. (A közelmúltban a MÁV Cargóban is tulajdonrészt szerző GYSEV 5,7 százalékos részvénycsomagját nemrég az osztrák Speditions Holding GmbH-tól a Strabag S.E. vásárolta meg.) Székely közölte, a 2006 végén a MÁV-tól átvett 56 kilométer hosszú, Szombathely-Szentgotthárd közötti szakaszt teljes egészében felújítják, többek között villamosítják és korszerű biztosító-, illetve biztonsági berendezésekkel látják el.
Új peronok épülnek, megszüntetik a balesetveszélyes átkelőket, négy állomáson pedig a kitérő vágányokat is meghosszabbítják. A rekonstrukció kisebb mértékben érinti a még 2001-ben üzemeltetésre átvett és azóta már átépített, illetve villamosított Sopron-Szombathely szakaszt is.
