Kábelen és műholdon terjesztett tévécsatorna nyilvántartásba vételét kérte a médiahatóságtól Gyárfás Tamás, a Nap-kelte producere, aki emellett már működő adóval is tárgyal - írta az MTI. Gyárfás első számú forgatókönyve az, hogy az egy hónapja szerződést bontó Magyar Televízióban "győz a józan ész", ami egyet jelent a jogszerűség helyreállításával, és reggeli műsora visszatérhet az MTV képernyőjére. Arra az esetre, ha ez nem történik meg, már tárgyalnak egy - megnevezni nem kívánt - műholdas csatornával arról, hogy nekik készítenének műsort. Egy önálló televízió indítását sem zárja ki a producer, amiben "jelentős távolságot tartanának a politikától". Az eddig megkeresett másfél tucat, volt nap-keltés munkatárs egyike sem utasította el az ajánlatot - tette hozzá.
