BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan eldől a GE-üzemek sorsa

2009. október 15. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Országszerte demonstrációkat tartottak a General Electric (GE) magyarországi gyárainak szakszervezetei tegnap a hazai fényforrásipar és a munkahelyek megőrzéséért. A Liga Szakszervezetek minden támogatást megad a Tungsram-dolgozóknak - mondta lapunknak Gaskó István elnök, aki szerint az állam részéről nem a betelepülő munkahelyek támogatása lenne a legfontosabb, hanem a meglévőké. A GE kivonulása Gaskó szerint közvetve és közvetlenül mintegy 10 ezer ember megélhetését veszélyeztetné. Újpest alpolgármestere, Nagy István a GE hazai munkaügyi vezetőitől azt az informális tájékoztatást kapta, hogy nem terveznek olyan nagyságrendű leépítést, ami a hazai fényforrásgyártás megszűnését jelentené (Napi, 2009. október 15.). A GE vezetése kizárólag azt veszi figyelembe, hogy az egységek elegendő profitot termelnek-e, az üzemek sorsáról három héten belül megszülethet a döntés - mondta Kátai György, a Tungsram Dolgozók Független Szakszervezetének ügyvivője.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet