Jelentős többlettel zárhatja 2009-et a Magyar Posta (MP) Zrt. - közölte Szűts Ildikó vezérigazgató. A társaság ez évre az üzleti tervhez képest 1,1 milliárd forinttal magasabb adózás előtti eredményt és a tavalyi 194,6 milliárd forintot 1,5 milliárddal megfejelő értékesítési árbevételt vár. Ugyanakkor az év eleji üzleti tervhez képest mintegy ötmilliárddal alacsonyabb konszolidált árbevételre számít - mondta a vezérigazgató -, mivel több nagy csomagküldő társaság is beszüntette magyarországi tevékenységét, a levélpiacon pedig a nagy számlakibocsátó társaságok csökkenő aktivitása mellett kedvezőtlenül hatott a direktmarketing-piac lassulása is. Az MP csomagküldési tevékenységből származó árbevétele várhatóan 10 százalékkal marad el idén a tervezettől. A legnagyobb mértékben azonban a hírlappiac gyengélkedése húzza vissza az MP bevételeit: a fogyasztók az idén mintegy 42 százalékkal költenek kevesebbet nyomtatott sajtótermékekre, mint tavaly - mondta Szűts. Javult az MP bizalmi indexe, amelyet a társaság idei két sikeres kötvénykibocsátása is alátámasztott. A Posta idén mintegy 13 milliárd forintot költ beruházásokra, ennek részeként több előrehozott, korábban 2010-2011-re tervezett építőipari beruházás is megvalósul. Az MP a következő másfél esztendőben 89 postahivatalt újít meg, az idén várhatóan 44 hivatal rekonstrukciója fejeződik be.
