Bár a pénzügyi háttér egyelőre nem biztosított, mindeddig nem született döntés arról, hogy a Magyar Televízió (MTV) eladná bármelyik nagyobb nemzetközi sportesemény közvetítésének jogait, így a köztévé képernyőjén lesz látható a 2010-es úszó Európa-bajnokság is.
A téli olimpia közvetítési jogait már kifizette a köztévé, s nem tettek le arról sem, hogy a nyáron rendezendő dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság találkozóit is közvetítsék - mondta korábban a Napinak Schulek Csaba, az MTV sportfőszerkesztője. A legnagyobb fejtörést a foci vb-nél jóval nagyobb költségekkel járó, 2010-es budapesti úszó Eb jelenti a köztévé számára. Az esemény közvetítése mellett ugyanis az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének (EBU) tagjaként - az MTV állítja elő a külföldi csatornáknak szánt képanyagot is, azt viszont egyelőre nem tudni, hogy ennek - információink szerint több mint félmilliárd forintos - költségeit miből fedezi majd a közszolgálati televízió.
Bár tavaly a labdarúgó Eb és a nyári olimpia közvetítései több mint egymilliárd forint kereskedelmi bevételhez segítették hozzá a köztévét, Schulek szerint az úszó Eb-hez kapcsolódó reklámbevételek várhatóan a költségek felét sem fedezik - már csak azért sem, mert a médiatörvényben megszabott óránkénti hat percnél több hirdetést nem helyezhet el a közvetítések idején sem az MTV. Az EBU tagjaként a saját erőforrásaiból és eszközeivel lebonyolított közvetítésért az MTV külön pénzt nem kap. Lapunk úgy tudja, hogy a műsorszolgáltatói szövetségben már több tagország is jelezte, hogy televíziói költségtérítés nélkül a jövőben nem tudják vállalni egyes sportesemények közvetítését, eddig azonban nem akadt olyan EBU-tag, amely valóban visszaadott volna egy ilyen, komoly presztízst jelentő feladatot.
