Ismét kizárólag önkormányzati tulajdonban lévő cég kezébe kerülhet a pécsi víz- és csatornaszolgáltatás, miután a város rendkívüli közgyűlésen döntött arról, hogy a francia Suez Environnement S.A.-tól visszavásárolja a Pécsi Vízmű (PV) Zrt. 48,05 százalékos részvénycsomagját. A szolgáltatást a jövőben a helyhatóság tulajdonában lévő, mindössze 5 millió forintos alaptőkével létrehozott Tettye Forrásház Zrt. biztosítja. A pécsi önkormányzat már az előző polgármester, Tasnádi Péter idején megpróbálkozott azzal, hogy egyetlen nyereségesen működő cégéből kiszorítsa a franciákat, ám a Suez kezdettől fogva a bevált tulajdonosi struktúra megtartása mellett érvelt, sőt még azt is felajánlották az EKF-re készülő, több mint 20 milliárdos adósággal küzdő városnak, hogy a hátralévő 12 éves üzemeltetési időszakra mintegy 1 milliárd forintos osztalékelőleget folyósítanak. A Suez közleménye szerint a Tettye Forrásház Zrt.-nek a hatályos szerződések szerint sem Pécsett, sem pedig a térség 39 településén nincs módja semmilyen víziközmű-szolgáltatást végezni.
