BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feljelentést tett a BKV-vezér

2009. szeptember 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BKV vezérigazgatója tegnap feljelentést tett a rendőrségen ismeretlen tettes ellen a menedzserszerződések kapcsán, különösen nagy vagyoni kárt okozó bűncselekmény gyanúja miatt. A feljelentés alapját jelentő négyszáz oldalas dokumentum a BKV belső ellenőrzése során készült el, annak a 96 korábbi vagy jelenlegi dolgozó foglalkoztatásáról, béréről és premizálásáról, akiket menedzserszerződéssel foglalkoztatott a társaság, illetve akik 10 millió forintnál nagyobb összegű végkielégítést kaptak. Az ellenőrzés mind a 96 munkavállaló foglalkoztatását egyenként vizsgálta, ennek alapján megállapítható, hogy 48 esetben történtek olyan többletkifizetések, amelyek a társaság számára előnytelenek és amelyekről a szerződések sem rendelkeztek.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet