BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Audi mellé költözik az MNR

2009. szeptember 28. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megrendelések növekedése miatt zöldmezős beruházással új üzemet épít a győri ipari parkban az MNR Fémmegmunkáló Kft. - erősítette meg lapunk információit Mátis László ügyvezető igazgató. A több mint 2300 négyzetméteres gyártóbázis kialakítására, valamint új gépek beszerzésére 170 millió forintot költ a tavaly 50 milliós nyereséggel gazdálkodó társaság, mellett várhatóan a jelenlegi hétfős létszámot is növelni tudják. Az 1990-ben családi vállalkozásként alapított társaság elsősorban legnagyobb megrendelője, az Audi miatt költözik Győrbe Ménfőcsanakról. A német társasággal még 2003-ban kötöttek keretszerződést elsősorban a gyártáshoz szükséges alkatrészek felújításáról és szállításáról. A speciális fémmegmunkálást végző cég partnerei közé tartozik a Győri Keksz Kft., a Lamba Kft. és Győri Likőrgyár Zrt. is. Mátis szerint az MNR megrendelései a válság hatására sem csökkentek, sőt az idén és jövőre is dinamikus árbevétel- és nyereségnövekedéssel kalkulálnak.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet