A megrendelések növekedése miatt zöldmezős beruházással új üzemet épít a győri ipari parkban az MNR Fémmegmunkáló Kft. - erősítette meg lapunk információit Mátis László ügyvezető igazgató. A több mint 2300 négyzetméteres gyártóbázis kialakítására, valamint új gépek beszerzésére 170 millió forintot költ a tavaly 50 milliós nyereséggel gazdálkodó társaság, mellett várhatóan a jelenlegi hétfős létszámot is növelni tudják. Az 1990-ben családi vállalkozásként alapított társaság elsősorban legnagyobb megrendelője, az Audi miatt költözik Győrbe Ménfőcsanakról. A német társasággal még 2003-ban kötöttek keretszerződést elsősorban a gyártáshoz szükséges alkatrészek felújításáról és szállításáról. A speciális fémmegmunkálást végző cég partnerei közé tartozik a Győri Keksz Kft., a Lamba Kft. és Győri Likőrgyár Zrt. is. Mátis szerint az MNR megrendelései a válság hatására sem csökkentek, sőt az idén és jövőre is dinamikus árbevétel- és nyereségnövekedéssel kalkulálnak.
