BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dübörög a mobilinternet Magyarországon

2009. szeptember 24. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyarországi mobilinternet-előfizetések száma augusztusban elérte a 722 ezret - mind az összes előfizetés, mind az aktív kártyák számát tekintve rekordnövekedést mért az elmúlt hónapban a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH). A júliusi 37 ezres ügyfélszám-növekedés után augusztusban 49 ezer új szerződést kötöttek a felhasználók. Az előző három hónapban adatforgalmat bonyolító aktív sim-kártyák száma 29 ezerrel, 561 ezerre emelkedett. A piaci szegmens lendülete emellett az egy előfizetőre jutó átlagos adatforgalom emelkedésében is megmutatkozott, ráadásul erre március óta most először volt példa. Augusztusban a felhasználók mintegy 853 ezer gigabájt adatot forgalmaztak, 55 ezerrel többet, mint az előző hónapban, így az egy előfizetőre jutó átlagos adatforgalom kismértékben, 1,50 gigabájtról 1,52 gigabájtra nőtt. Az adatforgalom alapján a T-Mobile piaci része az egy hónappal korábbi 43,01-ről 43,54 százalékra nőtt, csökkent azonban a Pannon és a Vodafone részesedése: az előbbi szolgáltatóé 23,39-ről 23,36 százalékra, utóbbié pedig 33,60-ról 33,10 százalékra.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet