BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megújult a Duna-Dráva Cement Kft. beremendi gyára

2009. szeptember 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Heidelberg Cement Group és a Schwenk Zement KG. tulajdonában lévő Duna-Dráva Cement (DDC) Kft. beremendi gyárában befejeződött az a mintegy 15 milliárd forint értékű fejlesztési program, amelynek keretében - többek között - a gyár 37 éves kemencesorát csúcstechnológiájú, automatizált berendezésekre cserélték. Szarkándi János, a DDC elnök-vezérigazgatója a keddi avatóünnepségen elmondta: a fejlesztés révén növelhető a hatékonyág, rövidül a karbantartási idő, csökken az energiafelhasználás és a környezeti terhelés. Ráadásul az új kemencesor lehetővé teszi alternatív tüzelőanyagok felhasználását is. A beremendi gyár ezentúl biomasszával, sőt gumihulladékkal is működtethető. A jelenleg 2,5 millió tonnás cementgyártó kapacitással rendelkező DDC-nek nemcsak Beremenden, hanem Vácott is van üzeme és érdekeltségi körébe tartozik a TBG Hungária-Beton, valamint a Beton Technológia Centrum Kft. is. A közel ötszáz dolgozót foglalkoztató DDC tavalyi nettó árbevétele elérte a 45 milliárd forintot.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet