Miután lejárt a hitelezői követelések bejelentésére szabott határidő, már pontosan tudni, hogy a tavasszal bedőlt pölöskei székhelyű Bognár-Szörp Kft.-nek mintegy 2,5 milliárd forint adóssága van. Az ország egyik legnagyobb, elsősorban különböző szörpkészítményeiről híres, tavaly még hárommilliárd forint nettó árbevételt elérő üzemében még márciusban azt követően állították le a termelést, hogy a hitelező pénzintézet zárolta a társaság számláit. Nem sokkal később a multinacionális üzletláncokat is kiszolgáló cég csoportos létszámleépítés keretében 132 dolgozótól vált meg. Ám az egyre nagyobb finanszírozási gondokat ez sem oldotta meg, a Bognár-Szörp ellen június közepén felszámolási eljárás indult. Mint azt Szabó Tibor, a Marosholding Kft. felszámolóbiztosa közölte, a dolgozók elmaradt járandóságait is csak a bérgarancia-alap segítségével sikerül majd kifizetni. A cég vagyonelemeit várhatóan a közeljövőben hirdetik meg. Időközben az üzemet bérbe adták a Janicsek Kft.-nek, amely a cég működtetésére létrehozta a Pölöskei Szörp Kft.-t. A társaság jelenleg 40 dolgozót foglalkoztat. Janicsek Béla ügyvezető igazgató a Zalai Hírlapnak nyilatkozva elmondta, legalább fél év kell ahhoz, hogy a piaci kapcsolatokat helyreállítsák.
