BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja bérelt gyárát az Elcoteq

2009. szeptember 13. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három pécsi gyára közül bezárja a mintegy 50-80 dolgozót foglalkoztató, 2006 nyarától bérelt cserkúti üzemét az Elcoteq Magyarország Kft., az itt folyó termelést a Szilva utcába költöztetik. A világ vezető mobiltelefon-gyártóit is kiszolgáló finn Elcoteq Network a gazdasági válságból adódó rendeléscsökkenés miatt ez év elején átfogó szerkezetátalakítási programról döntött. Ennek keretében bezárták a romániai gyártóbázist, a 2007-ben még több mint hétezer embernek munkát adó pécsi Elcoteq-üzemekben pedig mára ötezer alá csökkent a létszám. Nyár elején viszont azt közölték, hogy az európai termelést a baranyai megyeszékhely üzemeibe koncentrálják, miután az észtországi gyárat - mintegy 30 millió euróért - eladták a svéd Ericssonnak.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet