Mintegy másfél hónapnyi szünet és költözés után újraindult a termelés a pécsi önkormányzat tulajdonában lévő Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-nél - erősítette meg lapunk információit Péterné Marosy Katalin vezérigazgató. Mint elmondta, a költözést a tervezett 800 millió forint helyett legalább 100 millióval kevesebből oldották meg. Amit lehetett, saját maguk végeztek el. A döntő többségében régi épületekből kialakított üzembe nagyrészt már felújítva vitték át a gépeket, s a technológiai folyamatnak megfelelően helyezték el. (A patinás gyárnak az okozta a legnagyobb veszteséget, hogy a gyártás régi, egymástól távol lévő üzemrészekben működött.) A vezérigazgató ugyanakkor hozzátette, nem jutott már pénz például az épületegyüttes külső képére, és további korszerű technológiai sorra, amelynek legfontosabb elemei mintegy 500-600 millió forintba kerültek volna. Várhatóan erre csak külső tőkebevonás után lesz majd lehetőség. A vezérigazgató úgy tudja, a cég kisebbségi tulajdonrészének újbóli meghirdetéséről a tulajdonos önkormányzat továbbra sem tett le. (A Zsolnay kisebbségi, 49 százalékos tulajdonrészét eddig kétszer hirdették meg eredménytelenül.) A társaságnál az idén a gazdasági válság és a költözés miatt reális célkitűzésnek a 800 millió forint körüli nettó árbevétel és a 100 milliós veszteség látszik. A pécsi önkormányzat 2006 óta, például tőkeemelés címén, mintegy 2 milliárd forintot invesztált a cégbe, ám fejlesztésre nem jutott pénz, hiszen nagyjából ekkora kötelezettségállománnyal vették át az államtól.
