Új szemétszállító céget alapít, majd kisebbségi, 49 százalékos tulajdonrészét meghirdeti a csongrádi önkormányzat - erősítették meg lapunk információit a városházán. Az önkormányzat kizárólag tőkeerős szakmai befektetőnek kívánja értékesíteni, a társaság felét. A helyi hulladékgazdálkodás teljes átszervezéséről már tavaly, az új felgyői lerakó átadása után döntés született. A helyhatóság pályázatot írt ki a szemétszállításra, amelyet végül saját cége, a Víz- és Kommunális Kft. nyert. A közelmúltban azonban kiderült, a cég a szolgáltatást csak jelentős, az első félévben több mint 50 millió forintos veszteséggel tudta működtetni. A közelmúltban elkészült s immár a közgyűlés által is megtárgyalt elemzésből kiderült: a jelentős veszteséget elsősorban az okozta, hogy a vártnál kevesebben kötöttek szerződést a céggel, ráadásul az elszámolási rendszert sem sikerült jól kialakítani. A városházán közölték, továbbra is fontos cél, hogy a szolgáltatás díját alacsonyan tartsák, de úgy, hogy a leendő befektető megtalálja számítását és fejlesztési források is képződjenek a társaságnál.
