A folyamatosan növekvő kereslet miatt várhatóan még az idén folytatja kapacitásnövelő és hatékonyságjavító beruházási programját a svájci Bamed AG magyarországi cége. A műanyag alapú bébitermékek a világon második legnagyobb gyártójának leányvállalataként működő, vaskeresztesi székhelyű MAM Hungária Kft. ügyvezető igazgatója, Kiss Katalin a Vas Népének nyilatkozva elmondta, a számok azt bizonyítják, hogy a cégcsoportot nem érintette a gazdasági válság. Az első félévben 8 százalékkal nőtt a termelés a tavalyi egész éves 18 százalék után, a hatékonyság 5,6 százalékos javulása és a létszám 16 százalékos bővítése mellett, így jelenleg már 247 saját és 92 bérelt munkaerőt foglalkoztat. A Bamed az elmúlt év végén jelentette be, hogy a folyamatosan növekvő minőségi követelmények miatt a Távol-Keletről Magyarországra telepíti teljes cumisüveggyártó divízióját.
