BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb díjhátralék a Főgáznál és a Főtávnál

2009. augusztus 18. kedd, 00:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összességében csaknem 7,2 milliárd forint díjhátralékot tartottak nyilván júniusban a fővárosi önkormányzat négy nagy közszolgáltató társaságánál - tudta meg az MTI a Főpolgármesteri Kabinettől. A Fővárosi Gázműveknél volt a legmagasabb a fogyasztók tartozása, 4,8 milliárd forint, ami viszont elmarad a májusi 5,3 milliárd forinttól. A Főtávnál júniusban 967 millió forintot jelentettek a ki nem fizetett tételek, korábban hónapokon át 1,5 milliárd forint körül mozgott a kintlévőség. A Fővárosi Csatornázási Műveknél júniusban 771 millió forint, a Fővárosi Vízműveknél pedig 642 millió forint volt a hátralék, ami mindkét cégnél a korábbi hónapok adataihoz hasonló összeg. A vállalatok május végi mérlegbeszámolójukban jelentős profitról számoltak be, akkor a nyereséget a város javaslatára eredménytartalékba helyezték vagy osztalékként kifizették.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet