A javuló gazdasági kilátások által fűtve óriási rallyt produkáltak idén az ipari fémek. A felívelésben a réz járt az élen, amelynek Londonban jegyzett határidős árfolyama megduplázódott az év eleje óta. Nem nagyon maradtak le a többiek sem, az ólom 92, a nikkel 73, míg a cink 58 százalékos felértékelődésen esett át a Bloomberg adatai szerint. Az ipari fémek áralakulása szempontjából az lehet a fő kérdés, hogy a gazdasági fellendülés hoz-e magával tartós keresletnövekedést a recesszió által leginkább sújtott fő felhasználóknak számító építő- és termelő iparban.
Szakértők szerint most kissé túlvett a piac, de hosszabb távon az infláció ellen jó fedezet lehet színesfémekbe fektetni. Egyre több a bizakodó hang. A kereslet második félévben várható felfutására hivatkozva nemrégiben lényegesen emelte az ipari fémekre vonatkozó idei átlagárprognózisait a JP Morgan Chase, de az árupiaci bikák sorát erősítik az EIU elemzői is. A szakértői elemzés szerint a hosszú távú kínálatszűkével kapcsolatos félelmek 2011-től ismét erőteljesebben fejthetik ki hatásukat, elsősorban a költséghatékonyságot növelő beruházások 2009-2010-es visszafogása után.
