BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvátországban fejleszt a TriGránit

2009. július 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A TriGránit 150 millió euró értékű hitelszerződést írt alá az Arena Centar nevű horvátországi bevásárlóközpont fejlesztésére, amely a pénzügyi válság kirobbanása utáni legnagyobb közvetlen külföldi tőkebefektetés Kelet-Közép-Európában - jelentette be Varga Lóránt vezérigazgató. A hitelmegállapodás a TriGránit horvát leányvállalata és hat nemzetközi bank között jött létre. A finanszírozói konzorcium vezetője maga a hitelfelvevő: egy úgynevezett club dealt hoztak létre, amelyben a TriGránit gyűjtötte össze a banki partnereket, külön-külön minden bankot mi kerestünk meg - mondta lapunknak Szabó Zsolt beruházási vezérigazgató. Néhány évvel ezelőtt egy ehhez hasonló projektért négy-öt bank versenyzett, most pedig a beruházónak kell "összeszednie" a bankokat. Az Arena Centar 2010 novemberében nyitja meg kapuit, a beruházás teljes értéke 244 millió euró, amelyhez még mintegy százmillió eurós bérlői beruházás kapcsolódik. A 175 ezer négyzetméteres fejlesztés eredményeként háromezer új munkahely jön létre. A központ kivitelezési feladatait horvát cégek konzorciuma végzi, az üzletek nagy részének, mintegy 71 százalékának már most van bérlője - mondta Demján Sándor, a TriGránit elnöke.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet