Pénteken egyeztetetett a felszámolás alatt álló diósgyőri acélművek dolgozóinak sorsáról a Vasas Szakszervezeti Szövetség a Szociális és Munkaügyi Minisztériummal. A szakszervezet elsősorban azt szerette volna elérni, hogy a nyugdíjkorhatárhoz közel álló munkavállalók korengedménnyel nyugdíjba mehessenek, az érintett 130-160 fő egyedi elbírálású nyugdíjára azonban nincs lehetőség a minisztérium tájékoztatása szerint. Balogh Béla, a szövetség elnöke szerint ugyanakkor van remény a termelés újraindítására, ám ennek feltétele, hogy tudják, mely szakmákra lesz szükség és azt is, a dolgozók mekkora része kíván részt venni benne.
