BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válságálló a minőségi jégkrém

2009. július 19. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A recesszió a napi fogyasztási cikkek piacán (FMCG) a jégkrémszegmenst sem hagyta érintetlenül, a vásárlók igyekszenek racionalizálni a fogyasztásukat: egyebek között ez az oka a kereskedelmi márkák, illetve a családi kiszerelésű jégkrémek előretörésének. Ugyanakkor már az első fél év eladási tapasztalatai is azt mutatják, hogy a magyarok nem mondtak le a minőségről: a prémium kategóriának számító Magnum, Carte d'Or, illetve az olcsóbb, de ugyancsak minőségi kategóriába tartozó Krém-könnyű jégkrémek továbbra is kelendőek a piacon - mondta Szatóri László, az Unilever veszprémi jégkrémgyárának igazgatója. A prémium márkák vásárlói a tapasztalatok szerint amúgy is kevésbé árérzékenyek. Érdekes módon Magyarországon közel akkora arányban fogynak, mint Nyugat-Európában, noha az árak szinte azonosak - mondja az igazgató.
Az esetlegesen visszaeső keresletre úgy készült a gyár, hogy a szezonkezdet előtt kevesebbet gyártott készletre. A termékkínálatból pedig elsősorban a prémium és az alacsonyabb árkategóriájú szegmenst "nyomta", persze minden kategóriában egy-egy új ízzel. A disztribútoroktól érkező heti visszajelzések alapján egyébként a gyár képes azonnal reagálni a megugró keresletre.
Az Algida márkáknál az Unilever elsősorban nem a forgalom csökkenésére számít, inkább a kereskedelmi márkák előretörése mellett a gazdaságosabb kiszerelések elterjedését és az akciók szaporodását várja.
Mivel eddig az időjárás kevésbé kedvezett a piacnak, a válság pedig egyáltalán nem, még nem dőlt el, milyen ütemben folytatódjon az üzem stratégiai tervének megvalósítása, amely szerint már az idén el kellett volna kezdeni a bővítést.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet