Továbbra is működik a felszámolás alá vont Salgó-Sík Síküvegfeldolgozó Kft., maga a felszámoló is a működő céget akarja értékesíteni - közölte az MTI-vel Fejérvári Géza, a kft. ügyvezető igazgatója. A tavalyi adatok szerint mintegy 120 főt foglalkoztató Salgó-Sík Kft. 30-40 százalékos évi forgalomnövekedésének köszönhetően tavaly 2 milliárd forintos árbevételt ért el. A felszámolás hátterében az áll, hogy a cég nem tudta fizetni, illetve átütemezni hiteleit, a bankok pedig azonnali inkasszót érvényesítettek. Igaz, az építőipar elmúlt két évben tapasztalt zuhanórepülése nyomán már csökkent a cég árbevétele, közvetlenül a pénzügyi válság, a forint elértéktelenedése vezetett a felszámoláshoz, mivel a Salgó-Sík svájci frankban és euróban vette fel hiteleit. A cég korábban 2009-re is nyereséget tervezett. Noha a kft.-nek a körbetartozások miatt százmilliós nagyságrendű kintlévősége van, a Salgó-Sík ellen egy 450 ezer forintos tartozás miatt egy beszállító kezdeményezte a felszámolási eljárást, ezt követően pedig leálltak a hitelek átütemezését célzó, még januárban megkezdett banki tárgyalások.
