BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseheké a Globus májkrém

2009. június 21. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megvette a Globus húsfeldolgozó üzletágát a cseh Hamé élelmiszer-ipari csoport, amely ezzel tovább növelheti súlyát a magyar élelmiszerpiacon. A Globus-csoport 20 millió eurós éves forgalmának nagyjából 20 százaléka jutott a húsfeldolgozó részlegre, amelynek megszerzésével a Hamé Hungaria piacrészesedése - a tavalyi 11 százalékos forgalombővülés után - akár a két-háromszorosára is nőhet. A vételárról a felek nem nyilatkoztak, és egyelőre az sem tudható, hogy milyen tervei vannak a tavaly ötmilliárd eurós rekordforgalmat jegyző cseh anyacégnek az új szerzeménnyel: beüzemelik-e a Globus tavasszal bezárt budapesti, Maglódi úti gyárát, vagy a márkanevet megtartva más gyártóegységből látják el a piacot.
A Globus budapesti üzemét a francia tulajdonos szerint - az átszervezés keretében - azért kellett bezárni, mert veszteséges volt. A leállás váratlanul érte a dolgozókat - ők túlóra-lecsúsztatás miatt akkor épp szabadságon voltak. A szakszervezetnek végül sikerült kialkudnia, hogy az elbocsátott dolgozók a kollektív szerződésben rögzített járandóságukon felül egyszeri juttatásként nagyobb összeget kaphassanak - mondta a Napi érdeklődésére Hernádi Zoltánné, a Konzervipari Dolgozók Szakszervezetének elnöke. Hozzátette: az ugyancsak a fővárosi üzemben lévő flakonos mustárok és ketchupok gyártósorát már szintén értékesítették: a vevő már el is szállította azokat Kalocsára, ahol meg is indult egy bérelt üzemben a gyártás. (A Globus márkájú mustárokat és ketchupokat eddig is a Unilever gyártotta.)

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet