A Magyar Televízió (MTV) is csatlakozik az Antenna Hungária (AH) Zrt. digitális platformjához. Az MTV "hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos közbeszerzési eljárás" eredményeként kötött megállapodást a műsorszóró céggel - tájékoztatta a Napit a köztévé. A megállapodás az AH és a Nemzeti Hírközlési Hatóság által megkötött hatósági szerződés alapján jött létre, a közbeszerzési eljárás lefolytatására pedig a hatályos médiatörvény kötelezte az MTV-t. A szerződés értéke alapján a megállapodáshoz szükség volt a közszolgálati televízió kuratóriumi elnökségének jóváhagyására is. A szerződés értelmében az m1 és az m2 műsora is nagy felbontásban, előfizetési díj nélkül lesz elérhető a MinDig TV kínálatában. Ezzel az AH digitális platformján már fogható lesz valamennyi, ingyenesen eddig csak szobaantennával elérhető televízióadás. A műsorszóró májusban már megállapodott mindkét országos kereskedelmi tévécsatornával, a Duna TV hd és a Duna II Autonómia sd felbontású adása tavaly december óta érhető el a MinDig TV felhasználói számára.
