Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) főigazgatója szerint elfogadhatatlan az az egyezségi ajánlat, amelyet a Viasat3 csatornát üzemeltető cég tett vitás ügyeik rendezésére. Weiszenbergerné Borsos Márta, a médiahatóság főigazgatója május végén a médiatársaságnak írt levelében leszögezte: az ORTT nem egyezkedik korábbi döntéseiről, amelyek szerint a Viasat3 összesen három alkalommal - két esetben három-három órára, egyszer pedig 24 órára - lenne köteles szüneteltetni adását. Mindhárom szankciót a közszolgálati műsorszámok arányára vonatkozó törvényi előírások megszegése miatt alkalmazta az ORTT. A május 1-je óta brit joghatóság alatt sugárzó csatornát korábban Magyarországon üzemeltető Viasat Hungária Zrt. azt javasolta az ORTT-nek, hogy a társaság kifizeti a zömében per alatt álló, összesen mintegy harmincmillió forintra rúgó bírság 90 százalékát. Kocsis Attila, a Viasat Hungária Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek úgy kommentálta az ORTT főigazgatójának álláspontját, hogy a társaság javaslatában mindössze annyit kért: május elejétől a magyar médiahatóság ne indítson újabb vizsgálatokat a műsoraikkal szemben.
