BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint drágul a BKV

2009. június 3. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Közlekedési Vállalat (BKV) Zrt. a júliusi áfaemeléssel indokolja, hogy idén másodszor is növeli a jegyek és a bérletek árát. A legfeljebb 4,8 százalékos áremelést a Fővárosi Közgyűlés tegnap - az ellenzéki képviselők kivonulását követően - vita nélkül szavazta meg. A mostani intézkedéssel a közlekedési vállalat az általános forgalmi adó ötszázalékos emeléséből fakadó veszteségeket kívánja tompítani: a BKV szerint a jelenlegi jegyárak mellett ez több száz millió forintos veszteséget okozna a társaságnak évente. Legkevésbé a vonaljegyek drágulnak: a 300 forintos jegyár 3,4 százalékos drágulást jelent, a dolgozói bérletek ára 4,4 százalékkal, 9400 forintra, a tanuló- és nyugdíjasbérleteké pedig 4,2 százalékkal, 3700 forintra nő. A legnagyobb teher a családi jeggyel utazókra hárul: nekik 2200 forintot, vagyis 4,8 százalékkal kell többet fizetniük az utazásért.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet