BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikertelenül alkudozott az RTL és a TV2

2009. május 28. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredménytelennek bizonyultak az RTL Klub és a TV2 arra irányuló próbálkozásai, hogy csökkentsék a jelenlegi 1,9 milliárd, illetve 1,8 milliárd forintos koncessziós díjat. Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) tegnapi ülésén sem született ugyanis döntés az ügyben, a csatornáknak pedig május 30-ig át kell utalniuk a Műsorszolgáltatási Alapnak a szóban forgó összegeket. A két kereskedelmi televízió a díjcsökkentésre vonatkozó kérelem után azzal a kéréssel fordult az ORTT-hez, hogy negyedéves részletekben fizethessék be a közel kétmilliárdos díjat. A fizetési kötelezettség elmulasztása esetén a médiahatóság akár a műsorszolgáltatási szerződések felbontását is kezdeményezheti. Előrelépés született viszont a digitális sugárzás terén, hiszen immár mindkét csatorna fogható az Antenna Hungária digitális platformján. A műsorszóró társaság bejelentette, hogy a TV2-t üzemeltető MTM-SBS Televízió Zrt.-vel is aláírta az erről szóló szerződést. A csatorna műsora júniustól 11 éven át SD felbontásban előfizetési díj nélkül érhető el a MinDig Tv-n, ahol az RTL Klub május 8. óta látható.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet