BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Ericsson bővíti magyarországi k+f központját

2009. május 28. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új megbízásainak köszönhetően az Ericsson Magyarország Kft. 140 fővel 700-ra növeli a kutatás-fejlesztés (k+f) területén dolgozók létszámát. A jelenleg 1160 embert foglalkoztató társaság az idén 14 milliárd forintot költ k+f tevékenységre - közölte Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója. A létszámfejlesztést három új hálózati szoftverfejlesztési megbízás teszi lehetővé, amelyek a társaság rádió- és alaphálózatmenedzsment-rendszerének, többcélú internetes útvonalválasztó szoftverének, valamint a digitális videofeldolgozó célhardverének és szoftverének fejlesztését foglalják magukban.
Az Ericsson kutatási hálózatán belül hangsúlyos szerepet tölt be a budapesti központ, mivel az itt dolgozó mérnökök az innovációs lánc valamennyi elemével foglalkoznak. Az elmúlt esztendőt 46,2 milliárd forintos bevétellel záró társaság negyedéves eredményeiről a vezérigazgató nem kívánt pontos felvilágosítást adni, azt azonban leszögezte, hogy az Ericsson magyarországi leányvállalata folyamatosan nyereséget termel. A k+f részleg létszámbővítése nyomán a társaság magyarországi dolgozóinak száma 1300-ra nő.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet