A Közlekedési Biztosító Egyesület (Köbe) tavaly 2,16 százalékkal, 7,6 milliárd forintra növelte díjbevételét, amelynek túlnyomó része - mintegy 95 százaléka - a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításból (kgfb) származott. A több mint 6 milliárd forintos befektetési állományt kezelő egyesület küldöttgyűlése 75 millió forintos mérleg szerinti eredményt fogadott el, amelyet a jegyzett tőke emelésére fordítottak. A kötelezőpiacon 5,75 százalékos részesedéssel rendelkező egyesület tulajdonosi fóruma szerint sikeres volt a kgfb mellé köthető casco új módozatának a bevezetése. Az elmúlt esztendőben a Köbe több mint kilencezer esetben, összesen 3,4 milliárd forintot fizetett ki kárrendezés címén. A több mint másfél milliárd forintos saját tőkével rendelkező egyesülettel megújította szerződését a világ két legnagyobb viszontbiztosítója, a Swiss Re és a Munich Re.
