BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összefonódhat a Kabai Táp és a Pannonmill

2009. május 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy a Kabai Táp és Takarmányfeldolgozó Zrt. felvásárolja a Pannonmill-Takarmány Kft.-t. A két társaság még februárban kötött megállapodást az adásvételről, amelynek értelmében a holland tulajdonú Kabai Táp tulajdonába kerül a Pannonmill 100 százalékos üzletrésze. A szerződésben ugyanakkor a kft. vállalta, hogy az ügylet zárásától számított három évben nem végez takarmánygyártó és -értékesítő tevékenységet. A GVH azzal indokolta a döntést, hogy a lehetséges érintett piacokon a vállalkozáscsoportok együttes részesedése nem haladja meg a 20 százalékot. Muzsek András, a Kabai Táp Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek az ügylet pénzügyi részleteiről nem kívánt felvilágosítást adni. Egyes információk szerint az adásvétel eredményeként a Kabai Táp Zrt. tulajdonosának, a holland Cehave Landbouwbelangnak a magyarországi gyártókapacitása megközelíti majd a 200 ezer tonnát évente. A több mint 20 millió euró éves árbevétellel rendelkező, évi több mint 70 ezer tonna takarmányt termelő Pannonmilltől osztrák tulajdonosa portfóliótisztítás miatt válik meg.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet